جیوانی پللیلو

برترین تیراندازان تاریخ – II

همه تیراندازان تراپ نام جیوانی پللیلو قهرمان نامدار ایتالیایی و دارنده 4 مدال المپیک را شنیده اند.

جیوانی پللیلو

این عضو پلیس ایتالیا تیراندازی را از سال 1990 آغاز کرده است و در اولین مسابقه خود نیز در همان سال شرکت کرده است.

حضور در هفت المپیک، کسب 4 مدال المپیک (3 نقره و 1 برنز – ریو 2016، پکن، 2008، آتن 2004 و سیدنی 2000) او را به افسانه تیراندازی تراپ تبدیل کرده است.

علاوه بر آن چهار بار قهرمانی جهان در سالهای 1995، 1997، 1998 و 2013 ، سه نایب قهرمانی جهان 1993، 2003 و 2015 و 2 مقام سوم قهرمانی جهان 2002 و 2014 از دیگر موفقیت های اوست. او هفت بار مدال طلا ، 6 بار مدال نقره و 2 بار مدال برنز مسابقات قهرمان قهرمانان کاپ جهانی (Final world cup) را با خود به خانه برده است. البته این فهرست هنوز ادامه دارد.

ده مدال طلای ، 2 نقره و 4 برنز جام جهانی و 4 مدال طلا، 4 نقره و یک برنز قهرمانی اروپا را نیز باید به این فهرست افزود.

در کشوری که به گفته آقای مارچللو درادی حضور در تیم ملی آن دشوارتر از رقابت در مسابقات قهرمانی جهان است، پللیلو از سال 1990 که به عنوان یک تیرانداز جوان مدال طلای قهرمانی اروپا را کسب کرد تا کنون تیرانداز بی رقیب ایتالیا است. مدال برنز اولین دوره بازیهای اروپایی را نیز بیافزایید.

بسیاری از کارشناسان معتقدند کسب 54 مدال در مسابقات از 1990 تا کنون در رشته تراپ به معنی اجرای ماموریت غیر ممکن است. این تیرانداز توانا تاکنون در طی 85 مسابقه موفق به حضور در فینال شده است.

میانگین امتیازات دور مقدماتی وی در 114 مسابقه رسمی (المپیک، قهرمانی جهانی، جام جهانی، قهرمان قهرمانان و قهرمانی قاره ای ) تقریبا 119 بوده است. پللیلو در سال 1994 و 2013 ، دو بار موفق به کسب امتیاز کامل شده و در طول مسابقات بین المللی خود 66 بار امتیاز بیش از 120 را بدست آورده است.

اگر بخواهیم این تیرانداز 47 ساله را با دیگران مقایسه کنیم باید بگوییم که او در کسب عنوان قهرمان جهان بی رقیب است.

از منظر فنی و در تحلیل روش تیراندازی او تیراندازی است که قصد دستیابی به تکنیک کامل دارد. تلاش می کند تا همه اهداف را با تیر اول مورد اصابت قرار دهد.

گردش کمر در تکنیک وی تقریبا بی رقیب است و از تمامی بدن برای دستیابی به هدف استقاده می کند. عضلات قدرتمند ساق پا، کمر و سرشانه ها به وی کمک کرده تا تقریبا همیشه در اوج تیراندازی کند.

داستان رقابت وی با مسلم میر محمدی تیرانداز توانای کشورمان در جریان مسابقات دوستانه ای که از شبکه های تلویزیونی اروپا پخش شد و پیروزی آقای میر محمدی در تیر طلایی پس از راندی که هر دو با امتیاز کامل به پایان رساندن از خاطرات شیرین نویسنده است.

پللیلو هنوز می تواند تا سالهای طولانی دیگری ، حتی در دوالمپیک آینده حاضر باشد. سقف آرزوی وی یعنی طلای المپیک هنوز محقق نشده است اما چه کسی می تواند او را تکرار کند؟

پللیلو : تیراندازی برای من تحقق یک عشق است.

Loading